Conference Awards

 

 

DuKane Awards

 

 

  2019-2020  

  • Lexi Orjuela - 3rd Place Drawing

  • Maiya Crews - 1st Place Painting

  • Sarah Anderson - 1st Place Graphic Design

  • Elena Delzer - Honorable Mention Graphic Design

  • Sarah Anderson - 2nd Place Digital Illustration

  • Preston Williams - 1st Place Sculpture

  • Gracie Bloom - 3rd Place Sculpture

 

  2018-2019  

  • Addison Connell - 4th Place Drawing

  • Juliana Gabriel - Honorable Mention Painting

  • Evie Platt - 2nd Place Pottery

  • Olivia Liebing - 1st Place Mixed Media/Printmaking

  • Becca Marston - 2nd Place Mixed Media/Printmaking

  • Tsunami Smith - 1st Place Sculpture

  • Preston Williams - 3rd Place Sculpture

  • Chris Lynch - Honorable Mention Digital Photography

  • Rhiannon Dowdell - 3rd Place Digital Art/Graphic Design

 

 

 

 

Up State 8 Awards

 

 

  2017-2018  

  • Saniya Bangash and Emily Swanson- 1st Place Time Arts

  • Sara Ditchman- 3rd Place Photography

  • Erin Gray-1st Place Mixed-Media

  • Kathryn Krypel- 1st Place Ceramics

  • Hannah Tonn- 3rd Place Digital Illustration

  • Isabel Walker- 1st Place Sculpture

  2016-2017  

  • Amanda Flens- 3rd Place Drawing

  • Alli Gearheart- 3rd Place Digital Illustration

  • Kathryn Krypel- 1st Place Ceramics

  • Emily Norris- 1st Place Drawing

  • Emily Smith- 4th Place Painting

  • Isabel Walker- 1st Place Sculpture

  2015-2016  

  • Jessica Duschean- 1st Place Sculpture

  • Kantima Kakandee- 2nd Place Sculpture

  • Miriam Kroc- 3rd Place Sculpture

  • Joe Masini- 3rd Place Drawing

 

 

 

  2014-2015  

  • Amanda Flens- Honorable Mention Drawing

  • Amanda Rice- 3rd Place Digital Photography

  • Caroline Stran- 1st Place Sculpture

  • Caroline Stran- 2nd Place Ceramics              

  • Kayla Stolfa- 2nd Place Photography

 

 

 

  2013-2014  

  • Cristina Damse- 1st Place Photography

  • Brian Grebner- Honorable Mention Drawing

  • Irena Hix- 2nd Place Ceramics

  • Claire Sychta- 1st Place Sculpture

  • Cassie Sychta- 2nd Place Sculpture

  • Emily Von Drasek- 1st Place Ceramics

 

 

 

  2012-2013  

  • Diane Bernardoni- 1st Place Digital Painting

  • Joey Danielsen- 4th Place Drawing

  • Brian Grebner- 3rd Place Drawing

  • Lexi Klaers- Honorable Mention Sculpture

  • Abbey McCabe- 5th Place Ceramics

  • Kelsey Reilly- Honorable Mention Ceramics

  • Grace William - 3rd Place Ceramics

 

 

 

  2011-2012  

  • Diane Bernardoni- 1st Place Ceramics

  • Kirsten Danielsen- 2nd Place Digital Photography

  • Cassie Sychta-1st Place Mixed-Media

 

 

 

  2010-2011  

  • Natalie Brooks- Honorable Mention Photography

  • Kelsey Fagan- 1st Place Jewelry

  • Megan Pieterick- 1st Place Mixed Media

  • Taylor Richardson- 3rd Place Sculpture

Batavia High School - 1201 Main Street - Batavia Illinois - 60506